Upisi u dom

INFORMACIJE O UPISU U DOM U ŠK.GOD. 2018/19.

Natječaj  za prijem učenika u dom objavljen je na ovoj web stranici (kao dokument u prilogu) i oglasnoj ploči Doma.

Osnovni uvjeti definirani su od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja RH  Odlukom o uvjetima za prijam učenika u učeničke domove.

POTREBNA DOKUMENTACIJA:

• prijavnica za upis u dom (u prilogu na ovoj web stranici ili u domu na dan upisa)
  • preslike svjedodžbi V. - VIII. razreda OŠ
  • liječničko uvjerenje da je učenik fizički i psihički zdrav za boravak u domskoj zajednici (uvjerenje izdaje liječnik obiteljske medicine)
  • dokazi prema Odluci o uvjetima za prijam učenika u učeničke domove (točka VI.)
  • jedna fotografija
  • potvrda o upisu u školu ili potvrda o mjestu koje je učenik zauzeo na konačnoj ljestvici poretka, a koju je moguće ispisati izravno sa sučelja NISpuSŠ (prilaže se pri upisu u dom)

OSNOVNI KRITERIJ ZA PRIJEM U DOM je školski uspjeh

IZRAVNO SE PRIMAJU U DOM:

• učenici kojima su oba roditelja preminula
  • na temelju čl. 126. Zakona o pravima hrvatskih branitelja i članova njihovih obitelji

DODATNE BODOVE DONOSI:

• uzorno vladanje od V.-VIII. razreda OŠ
  • osvojeno jedno od prva tri mjesta na državnom ili međunarodnom natjecanju u  znanju ili sportu (u organizaciji ili uz odobrenje Agencije za odgoj i obrazovanje, odnosno Hrvatskog školskog športskog saveza)
  • brat ili sestra koji se redovno školuju i žive izvan prebivališta
  • prava na temelju Zakona o hrvatskim braniteljima i Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata (više u Odluci)
  • roditelj koji je preminuo
  • poseban socijalni status

Za svaki od kriterija treba donijeti odgovarajuću potvrdu ili dokumentaciju!

Cijena smještaja, prehrane i odgojno-obrazovnog rada (opskrbnina) za roditelje iznosi 700,00 kuna mjesečno, a uplaćuje se najkasnije do 20. u mjesecu.

Za dodatna pojašnjenja vezano uz upis i boravak u Učeničkom domu Pula možete se obratiti na telefon, mail ili doći osobno.

Posjetite nas, bit ćete nam dragi gosti!

« Listopad 2018 »

Što je bolje za srednjoškolce koji se školuju izvan mjesta boravka?