Međužupanijska domijada Pazin 2011 - kultura

U Pazinu je održan drugi dio susreta učeničkih domova naše regije - natjecanje u kulturnim izričajima. Bili smo izvrsni, vratili se s hrpom nagrada za 2 i 3 mjesto, a Nikola Anne Taylor bila je najbolja u slikarstvu.

Program Domijade održan se u pazinskom Spomen domu. Naš dom natjecao se u 8 kategorija multimedijalnog izraza, te u kategorijama scenskog izraza, plesa i glazbe. Sudjelovalo je 30-tak učenika s voditeljima.

Od ranih jutarnjih sati, okupljanja sudionika i postavljanja izložbe, generalnih probi i nastupa, do večernjih sati i proglašenja najboljih po ocjenama stručnog i učeničkog žirija, družili smo se i uživali u raznolikosti i bogatstvu učeničkih kreacija. Navijali smo za naše izvođače, koji su nas oduševili svojim nastupima.

U multimediji smo zadovoljni postignućima, a učenica Nikola-Anne Taylor,  najbolja u kategoriji slikarstva će nas predstavljati na Državnoj domijadi u Umagu sa slikom "No name2". U ostalim kategorijama, a ponajviše u glazbi pomalo smo razočarani ocjenama stručnog žirija, jer smo očekivali više, budući da smo bili jako zadovoljni našim nastupima.

Slijedi popis svih postignuća u kulturi po ocjenama stručnog i učeničkog žirija:

PO OCJENI STRUČNOG ŽIRIJA:

MULTIMEDIJALNI IZRAZ

1.MJESTO – SLIKARSTVO

„No name 2“ Nikola-Anne Taylor

2.MJESTO – SLIKARSTVO

„Pop art“ Marijo Ivanković

2.MJESTO – FOTOGRAFIJA

„Zvonik“ Marija Sirotić

2.MJESTO – CRTEŽ

„Unutarnja dimenzija“ Ivana Radić

3.MJESTO – CRTEŽ

„The red one“ Ivana Radić

SCENSKI IZRAZ

2.MJESTO – „Blackout“ (Marijo Ivanković, Mišel Ušić,Andrea Podvinski,Leana Licul, Katarina Farkaš,Ivana Prajz,Lea Sirotić, Haris Hodžić)

PO OCJENI UČENIČKOG ŽIRIJA:

MULTIMEDIJALNI IZRAZ

1.MJESTO – SLIKARSTVO

„Krhka realnost“ Nikola-Anne Taylor

1.MJESTO – PRIMIJENJENA UMJETNOST

„Dekorativni Aranžman od špage“ (skupni rad-Andrea Podvinski,Martina Havić,Nicol Kosinožić,Nicol-Anne Taylor,Ana Šverko,Sandro Sokolić, Dean Šivinjski)

1.MJESTO – INSTALACIJA

„Sloboda“ Marijo Ivanković

2.MJESTO – FOTOGRAFIJA

„Old cars“ Marija Sirotić

3.MJESTO – FOTOGRAFIJA

„Slomljeno srce“ Matea Bošnjak

PLES

1.MJESTO – „Osam stupnjeva“(Ivana Baričević,Eria Bassani,Katarina Mulavdić, Sarah Uljanić,Martina Havić,Margarita Grbac, Martina Petretić,Tomislav Strmečki)

SCENSKI IZRAZ

3.MJESTO – „Blackout“ (Marijo Ivanković, Mišel Ušić,Andrea Podvinski,Leana Licul, Katarina Farkaš,Ivana Prajz,Lea Sirotić, Haris Hodžić)

objavio: Ines Maurović   datum: 18. 4. 2011.