Izlet u Zagreb

Jedan divan ranoproljetni vikend proveli smo na izletu!

Bili smo u Zagrebu, kao gosti Učeničkog doma Marije Jambrišak. Posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca, Tuheljske toplice, Muzej za umjetnost i obrt...

Jedan divan ranoproljetni vikend proveli smo na izletu!

Bili smo u Zagrebu, kao gosti Učeničkog doma Marije Jambrišak. Svaka pohvala domaćinima (ili bolje reći domaćicama) i hvala na gostoprimstvu i druženju! Očekujemo uzvratni posjet i susret u Puli!

Posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca na Hušnjakovom brdu kraj Krapine. Impresivni presjek kroz povijest svemira, Zemlje, života na Zemlji, ljudi… prikazano na interaktivan i jako zanimljiv način.

Subotnje popodne proveli smo u Tuheljskim toplicama, isprobali sve bazene, vodene masaže i ostale raznolike vodene sadržaje.

Slobodno večer u Zagrebu… Šetnje gornjim gradom, Trgom bana Jelačića, centrom grada i šire… I još štošta… (nije sve za pano…)

U sunčano proljetno nedjeljno jutro nastavljamo šetnju gradom, s Gornjeg grada, pored kule Lotršćak, pored Roberta Knjaza, uz Uspinjaču, preko Cvjetnog trga, pored HNK, do Muzeja za umjetnost i obrt, gdje smo pogledali izložbu Art deco. A to je bio povratak u prošlost, koji je neke oduševio, a neki su ga odgledali jer je tako u programu izleta. No, živimo u nadi da je i u njihovim vijugama ostao trag opće kulture!

Sve u svemu, izlet za pet! Potvrdila je to i provedena anketa, dok smo još puni dojmova!

A vi koji niste bili s nama, može vam biti žao. Iskoristite priliku drugi put, mada nam je ovo djelovalo neponovljivo!

objavio: Ines Maurović   datum: 4. 4. 2011.