Nagradni izlet - Advent u Zagrebu

17.-18.12.2016. bili smo s domom u Zagrebu, doživjeti taj toliko hvaljeni Advent u Zagrebu. Od zainteresiranih učenika poveli smo na tzv. nagradni izlet one koji su svojim ponašanjem, odnosom prema školskim i domskim obavezama, aktivnošću u sekcijama te odnosu prema drugima i samom sebi pokazali najviše odgovornosti i zrelosti. S povjerenjem smo im dozvolili veliki stupanj slobode u našoj metropoli i nismo imali baš nikakvih problema (kao ni oni s nama).

Bili smo smješteni u Učenučkom domu Marije Jambrišak u Zagrebu, na Gornjem gradu. Prilika je to za druženje s vršnjakinjama (jer to je ženski dom!) i uvid u to kako se živi u nekom drugom domu.

Program izleta obuhvaćao je razgled Gornjeg grada, obilazak Muzeja prekinutih veza, Atelijera Meštrović, Adventa u tunelu Grič, Trg bana Jelačića, Zrinjevac, Trg kralja Tomislava... Sve ukrašeno, svečano, živo, puno ljudi i događanja, s mirisom kobasica, kuhanog vina i fritula. Oni spretni i hrabri zabavljali su se na klizalištu, kližući vijugavim stazama.

Božićna čarolija nastavila se i u Čazmi gdje smo posjetili Božićnu bajku obitelji Salaj. Bezbroj lampica koje stvaraju nevjerojatan ugođaj!

Malo nam je bilo hladno, nama s mora, ali smo se pravili da nam to uopće ne smeta. Uživali smo u dorbom društvu i izvrsnom ambijentu tog, kako kažu, najljepšeg adventa u Europi. Da ne zaboravimo, izvrsni su nam bili i domaćini Učeničkog doma M. Jambrišak kojima još jednom veliko hvala na gostoprimstvu!

A vi koji niste bili s nama, više sreće drugi put - potrudite se da zaslužite nagradu i povjerenje!

objavio: Ines Maurović   datum: 22. 12. 2016.