Džem od dunja - na domski način

U sklopu posebnog programa "Hand-made" napravili smo džem od dunja.

Posebno je bila aktivna 1. odgojna grupa s odgajateljicom Davorkom. Oni su odradili mukotrpan posao čiščenja tih krasnih i mirisnih, ali tvrdih (a ponekad i crvljivih) jesenjih plodova.

Onda je na scenu stupila glavna "kuharica"- ravnateljica, koja je vještim baratanjem kuhačom i loncima, uz Mateinu asistenciju, skuhala slasne plodove, dodala šećera i limuna, pa kuhala kuhala, kuhala...  do željene gustoće (kaže recept). Još je trebalo samo uliti u staklenke, zatvoriti i ... možemo mirno čekati zimu - zimnica je tu!

P.S. Kuhari koji se tu i tamo pojavljuju na fotkama, imali su tek sporednu ulogu (pomoć kad zagusti!).

P.P.S. Dragi roditelji, vi koji sa zanimanjem pratite našu web stranicu, neka vam ovaj članak bude poticaj da, slobodno i bez srama, donesete u dom plodove prebogate jeseni koji su vam višak i propadaju negdje na stablu (ili ispod stabla). Mi bi znali što ćemo s viškom vaših jabuka, krušaka, šljiva, kestenja ... A tek cuke ...

objavio: Ines Maurović   datum: 21. 10. 2014.